Treston BiOX Biokunststoffbehälter für den Einsatz in der Industrie

Treston BiOX to pierwsze zrównoważone rozwiązanie do przechowywania wykonane z bioplastiku na bazie drewna do zastosowań przemysłowych

4.5.2022
Klienci przemysłowi mogą teraz łatwo dokonać świadomego ekologicznie wyboru dla swoich powierzchni magazynowych, wybierając Treston BiOX. Jako pierwszy w branży, Treston wprowadza na rynek zrównoważone pojemniki wykonane z bioplastiku na bazie drewna do użytku przemysłowego.

Treston BiOX to w ponad 90% odnawialny materiał drewnopochodny, pozostałość z procesu produkcji masy celulozowej i włókien celulozowych z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Jakość, a także wygląd i działanie pozostają takie same jak w przypadku tradycyjnych plastikowych pojemników.

"Jestem podekscytowany, że napędzamy zmiany i możemy zaoferować naszym klientom nowe opcje materiałów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla", mówi Esa Siljander, CEO Treston. "Treston zawsze kojarzony jest z wysoką jakością, trwałymi rozwiązaniami dla stanowisk pracy, które w naturalny sposób zmniejszają potrzebę korzystania z zasobów naszej planety. Od dziesięcioleci zwracamy również uwagę na nasze procesy produkcyjne i na przykład ciepło z procesu produkcji tworzyw sztucznych jest odzyskiwane w celu ogrzania pomieszczeń zakładu", kontynuuje Siljander.   

Przeczytaj więcej o produkcie na stronie produktu. 

Treston najpierw wprowadza na rynek pojemniki na półki "leśna-zieleń", kolejne rodzaje pojemników do przechowywania i rozwiązań pojawią się późną jesienią. Treston ma na celu oferowanie przyjaznych dla środowiska, neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla alternatyw dla wszystkich produktów i części z tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych. Długoterminowym celem jest stworzenie całkowicie neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla stanowiska pracy. Od 2018 roku Treston oferuje również rozwiązania do przechowywania wykonane w 100% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

Materiał na pojemniki Treston BiOX pochodzi od UPM, globalnej firmy z branży leśnej i wiodącego producenta kompozytów na bazie włókien. Materiał na przezroczyste osłony etykiet i przegrody krzyżowe pochodzi z innowacyjnego fińskiego start-upu Woodly. Dla obu firm wspólne prace rozwojowe z Treston są pierwszymi w tworzeniu produktów z plastiku na bazie drewna do użytku przemysłowego.

"Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Treston przy wprowadzaniu innowacji przy pierwszym produkcie wykonanym z UPM Formi EcoAce do zastosowań przemysłowych.                    UPM Formi EcoAce może płynnie zastąpić rozwiązania oparte na paliwach kopalnych, ponieważ jakość i właściwości są tak dobre, jak nieodnawialne alternatywy. Dużą zaletą jest to, że materiał jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Pojemniki Treston BiOX udowadniają, że nowe zrównoważone materiały wytrzymują próbę niezawodności i wysokich standardów jakości również w zastosowaniach przemysłowych i profesjonalnych", mówi Ralf Ponicki, Dyrektor UPM Formi.

Nasz wyjątkowy materiał Woodly® idealnie pasuje do wysokiej jakości pojemników Treston używanych na całym świecie. Nasza współpraca z Treston i zastosowanie materiału Woodly® w pojemnikach BiOX zapewni wspaniały wygląd tych bioproduktów oraz porównywalność z tradycyjnymi opcjami plastikowymi. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani naszą współpracą z Trestonem” – komentuje Jaakko Kaminen, CEO Woodly.

Całkowicie nadające się do recyklingu pojemniki Treston BiOX są już dostępne w sprzedaży.

Przeczytaj więcej o produkcie na stronie produktu.

 

Please wait, loading product information...